Managerul atelierului de tratare a suprafețelor

Contract permanent DEMGY Deva Producție
Tipul de contract Contract permanent
Data publicării 22/05/2024
Orarul de lucru 35
Remunerația să negocieze

Descrierea postului

Căutăm un manager de atelier de tratare a suprafețelor pentru a se alătura companiei noastre, specializată în producția de componente pentru industria auto, sport și electrocasnice.

Obiectivele postului:

  • Coordonarea, organizarea și planificarea producției în departamentul de cromare pentru a fabrica produse de calitate și a respecta termenele de livrare;
  • Gestionarea eficientă a resurselor umane și a materialelor;
  • Dezvoltarea continuă a proceselor pentru a crește eficiența fluxului de producție și a angajaților ;

Principalele sarcini includ:

  • Gestionarea atelierului, monitorizarea și coordonarea producției pentru îndeplinirea comenzilor în parametrii tehnologici și de timp (stabilirea și monitorizarea tabelelor de producție și de livrare a comenzilor; documentarea în sistemul ERP în funcție de stoc și de cerințele de producție a comenzilor) ;
  • Optimizarea proceselor: fluxul de producție, timpul de lucru, calitatea rețetelor; întreținerea mașinilor/echipamentelor;
  • Coordonarea echipei de atelier; productivitate;
  • Controlul tehnic al calității produselor în fluxul de producție și la livrare; Coordonarea activităților de management privind stocurile și aprovizionarea);
  • Coordonarea și motivarea personalului de producție pentru atingerea obiectivelor și indicatorilor de producție;
  • Raportarea activității de producție;
  • Comunicare optimă și sprijin pentru departamentele de vânzări, economic, management și executiv, în ceea ce privește termenele de livrare, preluarea comenzilor, îmbunătățirea proceselor, rezolvarea problemelor, prevenirea eventualelor erori de producție/livrare etc.

Profil solicitat

Căutăm un șef de atelier de tratare a suprafețelor pentru a se alătura companiei noastre, specializată în producția de componente pentru industria auto, sport și electrocasnice.

Obiectivele postului sunt următoarele:

  • Coordonarea, organizarea, planificarea producției în cadrul departamentului de cromare în vederea fabricării unor produse de calitate și a unei livrări la timp;
  • Gestionarea eficientă a resurselor umane și a materialelor încredințate;
  • Dezvoltarea continuă a proceselor în vederea creșterii eficienței fluxului de producție și a angajaților;

Dorim să cunoaștem o persoană cu foarte bune cunoștințe tehnice, capacitate de a lucra independent, persoană proactivă, cu abilități de conducere, planificare, organizare și coordonare; cu o atitudine orientată spre eficiență, calitate, învățare continuă, dezvoltarea membrilor echipei, lucru în echipă, orientare spre rezultate și client; cu valori puternice, etică profesională, capacitate de adaptare și integrare într-o echipă deja formată.

Dacă te încadrezi în rolul descris, atunci vrem să te cunoaștem!

Cunoștințe și calificări necesare:

  • Studii superioare tehnice, de preferință în domeniul tratamentelor de suprafață;
  • Strategii de organizare a fluxurilor de producție, îmbunătățire continuă, planificare a producției;
  • Cunoașterea practică a procedurilor și proceselor de producție; Managementul resurselor umane;
  • MS Office, software ERP (software CEGID - avantaj);
  • Lb. Limbi străine: Engleză și franceză (un avantaj)
  • Permis de conducere categoria B

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv
  • Bonus țintă
  • Tichete de masă
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechimea în cadrul companiei
  • Cursuri de formare și calificare la locul de muncă
  • Posibilitatea de a dezvolta o carieră profesională într-o companie multinațională

Contact : a.igna@demgy.com

Aplicați pentru acest loc de muncă

Informațiile tale personale

Informații despre candidatură

Your documents

Message